top of page

TDM w kontrze do IP, które rozwiązanie lepsze?

Zaktualizowano: 24 mar 2021


Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że telefonia IP jest technologią, która sukcesywnie wypiera z użytku telefonię TDM. Okazuje się jednak, że koniec tradycyjnej telefonii nie jest i nie będzie tak szybki, jak wielu mogłoby się wydawać. Technologia ta, pomimo wielu ograniczeń i swojego podeszłego już wieku, nadal jest pożądana ze względu na kilka istotnych cech, których w sieciach IP nie znajdziemy:

· Telefon systemowy TDM może oferować funkcjonalność zbliżoną do telefonu IP, ale do pracy wymaga tylko 2-przewodowej linii miedzianej, która może mieć długość nawet kilku tysięcy metrów od centrali (w wielu przypadkach, telefonów systemowych TDM i IP nie da się odróżnić na pierwszy rzut oka, bo wyglądają niemalże identycznie)

· Telefon TDM jest zasilany z centrali telefonicznej, nie wymaga stosowania przełączników PoE, czy lokalnych zasilaczy. Dzięki temu, możliwe jest zabezpieczenie niezawodnej łączności przez wiele godzin, poprzez odpowiednie zasilenie tylko punktu centralnego – czyli centrali telefonicznej.

· Okablowanie dla telefonii TDM jest dedykowane, a komunikacja nie podlega „obróbce” przez żadne urządzenia pośredniczące, takie jak switche, czy routery.

Powyższe cechy, są bardzo istotne w środowiskach, w których łączność ma znaczenie krytyczne.


Wpadnij do nas na LinkedIn po więcej informacji ze świata telefonii!


92 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page